Loading...

داغ داغ: کارت گرافیک AMD Radeon RX Vega!

  09 مرداد 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  در نهایت انتظارها برای رخ نمایی کارت گرافیک های کلاس گیمینگ AMD Vega به پایان رسید. ساعاتی پیش تصاویری که از طریق خرده فروشی ها و یک مرکز سخت افزار منتشر شده است که ضمن تائید برخی از اطلاعات پیشین، ما را با ظاهر این محصولات نیز آشنا می سازد.

  AMD دو نسخه از AMD Radeon RX Vega را در ابتدا راهی بازار می کند که از Detail های فرکانسی آن هنوز تائیدیه ای منتشر نشده است. درست همانند Radeon Vega Frontier Edition، دو نسخه شامل خنک کننده ی بادی و خنک کننده مایع وارد بازار خواهد شد.

  پوشش کولر به همراه نشان Radeon Vega، دست کم از نظر ظاهر، تفاوت بسیاری با مدل های RX400 و RX500 دارد. در زیر نشان ها از دیودهای LED استفاده شده است. AMD از یک Back Plate آلومینیومی با شیارهای گردش هوا بهره گرفته و یک نشان Radeon Vega نیز در این بخش قرار دارد.

  به گفته ی مجموعه VC، این تصاویر متعلق به نسخه ای به نام Radeon RX Vega 64 است؛ در روز گذشته مطلبی را برای شما عزیزان منتشر کردیم که طی آن لیست بلند بالایی از کارت گرافیک های وگا را حکایت می کند که موفق به کسب مجوز تولید شده اند. اما به طور حتم AMDD در اولین قدم تمامی آنها را به صورت یکجا وارد بازار نخواهد کرد. نکته: برخی از مدل های منتشر شده در روز گذشته، مربوط به کارت گرافیک های مورد استفاده در نوت بوک ها می شوند. حتی این احتمال وجود دارد که همه ی آنها به مرز تولید نرسند. این کارت گرافیک دارای دو رابط 88 پین تغذیه هستند که مهر تائیدی به مصرف نگران کننده ی 300 واتی آنها است. این توان حرارتی برای یک کارت گرافیک با کولر رفرنس می تواندد دردسر ساز بوده و عمر آن را نیز کاهش دهد؛ با این وجود به امید مدل های Custom هستیم.

  این کارت گرافیک در مادربرد شما دو اسلات توسعه PCIe را به اشغال خود در خواهد آورد. قرار گرفتن یک میکرو سوئیچ دستی در پشت کارت گرافیک، نشان دهنده قابلیت تغییر رنگ دیودهای LED است که دست کم به دو رنگ آبی و قرمز تعویض خواهند شد. طول مدار PCB به طور محسوسی کاهش یافته است که به دلیل استفاده از تراشه های HBM2 است؛ با این وجود AMD به ناچار به طور کارت گرافیک افزوده است که دلیل آن هم تنها نصب خنک کننده بزرگ است. و اما نسخه ی مجهز به Water Cooler، دارای یک رادیاتور 120 میلی متر است. در یکی از تصاویر، یک مادربرد به همراه سوکت TR4 و کارت گرافیک Radeon RX Vega 64 دیده می شود. به احتمال زیاد این یک کامپیوتر Alienware است. 

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها