Loading...

مدرک دانشگاهی کامپیوتر برای برنامه نویسی مهم است؟

  29 تیر 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  آیا برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده ی نرم افزار نیاز به مدرکی در علوم کامپیوتر است؟ برای پاسخ به این سوال لازم است تا بگوییم که رشد و پیشرفت یک توسعه دهنده ی نرم افزار مانند بسیاری از حرفه های دیگر بستگی به تلاش و تمرین فرد دارد.

  با این حال مردم زیادی هستند که تصور میکنند برای پیشرفت در شاخه های مختلف علمی، نیاز به تحصیل در دانشگاه ها است. صنعت نرم افزار نیاز به برنامه ریزی خاص و تکرار و تمرین مداوم دارد. Eric Raymond، نویسنده ی کتاب The Dictionary of New Hacker میگوید: "با مطالعه ی علوم کامپیوتر نمیتوان یک توسعه دهنده ی حرفه ای شد؛ همانطور که با مطالعه بر روی رنگ ها و آثار نمیتوان نقاش شد." پس در شرایطی که میخواهید یک برنامه نویس حرفه ای شوید و توسعه ی نرم افزار را دنبال کنید؛ قطعاً مدرک دانشگاهی کمکی به شما نخواهد کرد و زمانی که تصمیم به استخدام شدن در شرکتی میگیرید، این مهارت شماست که مورد بررسی قرار میگیرد و سنجیده خواهد شد؛ که این بررسی، مدرک تحصیلیتان را بی اهمیت خواهد کرد. به طور کلی این روز ها مهارت بر مدرک تحصیلی ارجعیت دارد.

  این روزها توسعه ی نرم افزار یک تجارت محسوب میشود و برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده ی موفق نیازی نیست تا مانند یک دکتر یا یک وکیل تحصیل کنید؛ بلکه باید راه کار را یاد بگیرید و تمرینات زیادی انجام دهید. این صنعت، پر از افرادی است که به طور رسمی در برنامه نویسی آموزش ندیده اند و یا تحصیلات دانشگاهی را رها کرده اند، مسیر خود را دنبال کردند و به موقعیت های شغلی خوبی دست پیدا کردند. با بررسی در این زمینه، با افرادی رو برو خواهیم شد که توانستند برنامه نویسی را یاد بگیرند و شرکت های بزرگی راه اندازی کنند.

  این روزها نیز وب سایت ها و کانال های زیادی وجود دارند که برنامه نویسی را از صفر تا صد آموزش میدهند و میتوانید این آموزش ها را در خانه در اختیار داشته باشید و فرا بگیرید؛ در نتیجه نیاز به دریافت هیچ گونه مدرک آموزشی و حرفه ای نخواهید داشت. مطمئن باشید که اگر علاقه داشته باشید؛ تمرین مداوم و یادگیری در خانه، شما را تبدیل به یک توسعه دهنده خواهد کرد زیرا صد ها نفر قبل از شما این مسیر را انتخاب کرده اند و اکنون به صورت حرفه ای مشغول به کار در این زمینه هستند.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها