Loading...

وزیر ارتباطات درخصوص بازی Blue Whale: اندیشه‌های شیطانی تبدیل به بازی شد

  18 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  اگر پیگیر اخبار مربوط به بازی نهنگ آبی باشید، میدانید که این بازی جنجال های بسیاری در فضای مجازی و حتی دنیای واقعی راه انداخته است و باعث خودکشی بسیاری از کاربران خود شده است. طبق آخرین آمار تعداد قربانیان این بازی به 130 نفر رسیده است، که گفته می شود، کاربرای از ایران هم در لیست قربانیان هستند.

  آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناری اطلاعات در خصوص این بازی گفته است که انقال مفاهیم در قالب زبان بازی، تاثیر گذاری بیشتری دارد. در میان بازیهای مفید گاهی اندیشه های شیطانی نیز تبدیل به یک بازی می شود و نهنگ آبی یکی از این بازیهاست. او این چنین ادامه داد:

  در این میان و برای صیانت از جوانان مهمترین وظیفه را در کنار حاکمیت، خانواده ها بر عهده دارند. رسانه های رسمی و اجتماعی برای اطلاع رسانی خوب عمل کردند. بایستی مراقبت کنیم کار رسانه ای دغدغه ایجاد کند و نه ترس. ترس ناشی از بی اطلاعی است و وظیفه رسانه دقیقا اطلاع رسانی است.

  جهرمی گفت که این بازی از فروشگاه ها حذف شده است و در ایران هم در دسترس نیست. او گفت که اگرچه که شبکه اجتماعی Vk در ایران در دسترس نیست، با مدیران این شبکه مذاکره خواهیم کرد. او در پایان صحبت هایش از وظیقه والدین در خصوص مراقب از فرزندان در فضای مجازی صحبت کرد.

  توسعه فرهنگ استفاده از تبلت و سیم کارت خاص برای کودکان و نظارت والدین بر فعالیت فرزندان در فضای مجازی امری ضروری است. از بخش خصوصی برای توسعه این حوزه که بازار خوبی هم پیش رو دارد دعوت به فعالیت بیشتر میکنیم و حمایت لازم نیز به عمل خواهد آمد.  انتظار داریم مرکز ملی بازیهای رایانه ای نیز از طریق مدارس و معلمان تربیتی برای آگاهی رسانی به والدین و معلمان برای استفاده بهتر از بازیهای رایانه ای وارد عمل گردد.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها