Loading...

چگونه مایکروفر را تمیز کنیم؟

  24 شهریور 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم
  وبلاگ تسنیم

  تمیزکردن فر مایکروویو سخت است! یکی از آن کارهایی که می‌شود به هر بهانه‌ای آن را به تعویق انداخت! معمولاً سس‌ها و مایعات موادغذایی که در مایکروویو گرم می‌شوند به دیواره‌ها می‌پاشد و با هر بار روشن شدن فر به بدترین شکل ممکن مانند بتن به محفظه‌ی داخلی می‌چسبد.

    صحنه‌ی چندان دلچسبی نیست؛ به‌ویژه اینکه کم‌کم رنگ محفظه‌ی داخلی مایکروفر شما تغییر می‌کند و فراموش می‌کنید که از روز اول، زرد نبوده است!

  اگر تنبلی را کنار بگذارید و تمیزکردن مایکروویو را مثل یک قورباغه‌ی خوشمزه به عنوان نخستین کار قورت بدهید، مشکل کمتری با آن خواهید داشت. بامیلو در این مقاله نکته‌هایی ساده، ارزان و سازگار با محیط زیست به شما ارائه خواهد کرد، به شرط آنکه پیش از هر اقدامی برای پاک‌کردن و یا تعمیر مایکروفر، آن را از برق بکشید!

  • بهترین راه برای تمیز کردن محفظه‌ی داخلی مایکروفرها، یک دستمال و یا اسفنج مرطوب است البته برای آنکه این راه‌حل به کار شما بیاید باید به جای سالی یک‌بار، هر ماه آن را تمیز کنید.
  • مایع ظرفشویی رقیق‌شده و پاک‌کننده‌هایی که مخصوص مایکروویو ساخته می‌شوند نیز انتخاب‌های خوبی هستند اما نیاز به پاک کردن دوباره‌ی محفظه‌ی داخلی دارند چون ممکن است مواد شیمیایی باقیمانده بر روی دیواره‌ها در استفاده‌های بعدی مشکلاتی ایجاد کند.
  • یکی از بهترین روش‌ها برای پاک‌سازی آثار غذا که سال‌هاست بر روی دیواره‌های فر باقی مانده، استفاده از اثرات شگفت‌انگیز بخار آب است. به این ترتیب که یک ظرف آب جوش را در مایکروویو بگذارید و اجازه بدهید تا ده د قیقه در محفظه با در بسته باقی بماند.
  • اگر ظرف مناسب مایکروویو نیز در اختیار دارید، می‌توانید آب سرد در آن بریزید و بگذارید در آب مایکروویو به جوش بیاید.
  • اگر کثیفی مایکروفر بیشتر از اینهاست از کمی سرکه و یا آبلیموی تازه در آب استفاده کنید؛ با نسبت نصف لیوان آب و نصف قاشق سرکه یا آبلیمو.
  • پیشنهاد ما این است که برای تمیز کردن صفحه‌ی لمسی و نمایشگر آن از پاشیدن مستقیم هرگونه مایع، حتی آب، خودداری کنید؛ بهترین راه حل برای این قسمت، یک دستمال نسبتاً مرطوب است.
  • ممکن است آبی که درون مایکروفر می‌گذارید بیش از اندازه داغ شود، برای اینکه در آن را باز کنید و یا ظرف آب را بردارید، حتماً دستکش به دست داشته باشید.
  • اگر بوی سرکه شما را آزار می‌دهد، پس از پاک کردن محفظه‌ی فر، با یک دستمال آغشته به آب و جوش شیرین، داخل آن را پاک کنید.
  • به جز مایکروفر، برای تمام تمیزکاری‌ها و گردگیری‌های منزل و محل کار نیز این نکته را به یاد داشته باشید که استفاده از مواد طبیعی به جای شیمیایی، بهترین انتخاب است. به محیط زیست احترام بگذاریم.

  منبع:وبلاگ بامیلو

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها