Loading...

چگونه اینستاگرام بهتری داشته باشیم

  23 شهریور 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم
  وبلاگ تسنیم

  اینستاگرام ملکه‌ی شبکه‌های اجتماعی است؛ شبکه‌ای که خیلی خوب نیاز بصری مخاطبان را برای دیدن زیبایی و رنگ درک کرده، بی‌حوصلگی آنها را برای خواندن متن‌ها و استتوس‌های دیگر شبکه‌ها فهمیده و یک بستر ساده، کارا و سریع را برای مخاطبان خود طراحی کرده است.

    بسیاری از ما دوست داریم که در این شبکه فعال‌تر باشیم، عکس‌های مقبول‌تری داشته باشیم و در نهایت مورد اقبال فالوئرها قرار بگیریم. اما واقعیت این است که این خواسته در هر شرایط و به هر قیمتی امکان‌پذیر نیست. یک پروفایل موفق در هر کدام از شبکه‌های اجتماعی ویژگی‌های خاص خود را دارد، هرچند که بسیاری از ویژگی های پروفایل‌های موفق نیز مشترک است.

  اگر نظر ما را بخواهید به طور خاص یک پروفایل خوب در اینستاگرام ضرورتاً متعلق به یک سلبریتی و یا یک عکاس موفق و مشهور نیست، ضمن اینکه تعریف قطعی یک پروفایل خوب، داشتن فالوئرهای زیاد نیست. نکات پیشنهادی ما را بخوانید و آنها را به کار بگیرید، فکر می‌کنیم نتایج بهتری از وضعیت فعلی خواهید گرفت.

  پورتفولیوی خود را بسازید

  اگر از آن دسته افرادی هستید که به محض ورود به اینستاگرام بدون داشتن حتی یک عکس تعداد زیادی را فالو کردید، موقعیت خوبی را از دست داده‌اید. بیشتر افراد به محض فالو شدن به پروفایل شما سر می‌زنند، اما روبه‌رو شدن با یک پروفایل خالی آنها را به عقب می‌راند. پیشنهاد ما این است که در نخستین قدم تعدادی از نزدیکان‌تان را فالو کنید و سپس با ۱۰ تا ۱۵ عکس مناسب یک پورتفولیوی خوب بسازید.

  در هر حال هیچ کس نمی‌تواند انکار کند که هدفش از ساخت یک اکانت اینستاگرام، دیده شدن عکس‌هایی است که می‌گیرد. بنابراین پیش از توقع دیده شدن و دریافت بازخورد از دیگران، باید عکسی برای ارائه داشته باشد.

  عاقلانه فالو کنید، عاقلانه فالو بک بگیرید

  به زور نمی‌شود تعداد فالوئرها را بالا برد. جملاتی مانند «خواهش می‌کنم من رو فالو کنید»، «به پروفایل من هم سر بزنید» و امثال اینها برای کسانی است که چیزی در چنته ندارند! اگر به عکس‌های خود اعتماد دارید نیز نیازی به  فالوکردن بیش از ۱۰ هزار نفر برای گرفتن تعداد بیشتر فالو بک نخواهید داشت. به این موضوع نیز توجه کنید که شما با یک اکانت خصوصی(پرایویت) نمی‌توانید از دیگران انتظار داشته باشید که با خیال راحت برای‌تان درخواست فالو بفرستند، پس بنابراین عاقلانه فالو کنید و عاقلانه فالوبک بگیرید.

  تصاویر جوک و یا متن منتشر نکنید

  اینستاگرام جایی برای انتشار عکس‌هایی است که خودتان می‌گیرید. بنابراین پروفایل شخصی‌تان را با عکس‌های فوتوشاپی قلب، خرس عروسکی، نوشته‌های عاشقانه و امثال اینها پر نکنید!

  کپی رایت را رعایت کنید

  اگر عکسی منتشر می‌کنید که شخص دیگری آن را گرفته است، حتماً در توضیح عکس آن را ذکر کنید. برداشت اولیه و قطعی در این شبکه اجتماعی این است که تمامی عکس‌های پروفایل شما از سوی خودتان گرفته شده است.

  تقلید ممنوع!

  دوست‌تان عکس غذا می‌گذارد، لایک می‌گیرد، عکس کفشش را کنار یک باغچه می‌گذارد، لایک می‌گیرد، عکس همین الآن یهویی می‌گذارد، لایک می‌گیرد… خلاصه ممکن است خیلی عکس‌ها بگذارد و لایک بگیرد اما این دلیل خوبی برای آنکه خود شما هم چنین کاری بکنید، نیست!

  اگر هم عکس‌تان را بر اساس ایده‌های دیگران می‌گیرید، باید حرف خاص خودتان را داشته باشید. ردپای شما در عکس، هر چقدر هم که ساده باشد، باز هم مخاطب واقعی‌تان را جلب خواهد کرد.

  مداوم باشید حتی با تعداد کم!

  فالوئر شما به دیدن عکس‌های‌تان و توضیحاتی که به سبک خود برای آن می‌نویسید، عادت می‌کند. این عادت را بر هم نزنید. شاید فرصت نداشته باشید و هر هفته تنها دو عکس منتشر کنید، اما مداومت در آن ضروری است. نکته‌ی مهم در این پیوستگی رعایت کردن کیفیت است. باید بتوانید سبک عکس  خود را در هر دو صورت تعداد پست زیاد و کم، حفظ کنید.

  از #تگ ها به خوبی استفاده کنید

  ما فکر می‌کنیم اهمیت تگ‌ها در #اینستاگرام و #توییتر بسیار بیشتر از هر جای دیگری است؛ اصلاً مخاطبان این دو شبکه‌ی اجتماعی تگ باز هستند! سعی کنید تگ‌های مربوط به موضوعی که درباره‌ی آن عکس گرفته‌اید را بشناسید و آنها را به کار بگیرید. فقط یک نکته را به یاد داشته باشید که نباید مثل یک #اسپمر از ده‌ها تگ بی ربط استفاده کنید! این کار #اعتماد مخاطبان شما را از بین خواهد برد.

  به ابزار ادیت عکس دقت کنید

  صدها برنامه برای ادیت عکس بر روی گوشی های هوشمند و یا سایر گجت‌ها وجود دارد. اگر با دوربین گجت همراه‌تان عکس می‌گیرید سعی کنید آن را با این ابزارها ادیت کنید، البته اگر به خوبی عکس می‌گیرد قطعاً یک عکس ادیت نشده بهتر از سایر عکس‌هاست.  اگر نمی‌توانید با این بازار کار کنید و یا طبق معمول گجت شما فضایی برای نصب آنها ندارد از خود اینستاگرام استفاده کنید. ابزار ادیت عکس این برنامه در هر بار به‌روزرسانی آن بهتر و گسترده‌تر می‌شود؛ امکانی که برای انتشار بهتر عکس‌ها فراهم شده است.

  مثل یک شبح رفتار نکنید!

  اگر کسی را فالو می‌کنید و هیچ کدام از عکس‌های او را لایک نمی‌زنید و یا بر روی آن کامنت نمی‌گذارید؛ یک شبح محترم در اینستاگرام هستید. هیچ کس حتی خود شما شبح‌ها را دوست ندارد.  تمام اینستاگرامرها می‌خواهند با فالوئرها و فالوئینگ‌های خود ارتباط سازنده و خوب داشته باشند، بنابراین سعی کنید از لایک زدن عکس‌هایی که واقعا خوب هستند، دریغ نکنید!

  منبع: وبلاگ بامیلو

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها