چت‌ روم‌ها باز می‌گردند

23 آبان 1395
نویسنده  وبلاگ تسنیم
وبلاگ تسنیم

فیسبوک قصد دارد میزان استفاده‌ی کاربران از برنامه‌ی پیام‌رسان خودش را افزایش دهد به همین دلیل می‌خواهد چت روم‌های مختلفی را به اپلیکیشن‌ Messenger اضافه کند. حتی طرح آزمایشی آن در کشورهای کانادا و استرالیا آغاز شده و کاربران می‌توانند از آن‌ استفاده کنند. ساختار این چت‌ روم‌ها مانند تالارهای گفتگوی اینترنتی طراحی شده تا کاربران راحت‌تر بتوانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. در این چت‌ روم‌ها کاربران می‌توانند با دوستان‌شان در ارتباط باشند و درباره‌ی یک موضوع خاص صحبت کنند.

براساس اطلاعات منتشر شده قابلیت‌های مختلفی در این چت‌ روم‌ها به کاربران داده می‌شود تا بتوانند افرادی که موجب مزاحمت می‌شوند و مضامین نامناسب ارسال می‌کنند را مسدود کنند. در حالی که کاربران می‌توانند گروه‌های مختلف درست کنند؛ برای گفتگوهای خصوصی محدودیت‌هایی دارند.

اکثر چت‌ روم‌ها برای گفتگو در حوزه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و به همین دلیل نمی‌توان در آن‌ها به موضوعات متفرقه پرداخت. البته مشخص شده که می‌توان چت‌ روم‌های شخصی هم درست کرد و تنها افراد خاص را به آن‌ها راه داد.

هنوز مشخص نشده که این ویژگی چه زمانی از حالت آزمایشی خارج می‌شود و کی می‌توان از آن استفاده کرد؛ اما بعید نیست که تا مدتی دیگر شاهد فعال شدن این ویژگی برای همه‌ی کاربران باشیم.

منبع: Phonearena

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

 

مجوزها