Loading...

آیا یوگا می‌تواند باعث درمان دندان قروچه در خواب شود؟

  10 مرداد 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  آیا هنگام خواب دندا‌‌نهایتان را به هم فشار می‌دهید؟ محققان می‌گویند این مسئله ممکن است به خاطر استرس و فشار باشد و یوگا و مراقبه می‌تواند آن را درمان کند. در واقع دندان قروچه در اثر واکنش به عدم تناسب یا چفت شدن درست دندان‌ها روی هم رخ می‌دهد

  آیا هنگام خواب دندا‌‌نهایتان را به هم فشار می‌دهید؟ محققان می‌گویند این مسئله ممکن است به خاطر استرس و فشار باشد و یوگا و مراقبه می‌تواند آن را درمان کند. در واقع دندان قروچه در اثر واکنش به عدم تناسب یا چفت شدن درست دندان‌ها روی هم رخ می‌دهد.
  اضطراب یکی از عوامل پیشرونده ی دندان قروچه در خواب است. وقتی که مضطرب هستید، انرژی زیادی به دست می‌آورید که باید به نوعی تخلیه شود – جالب است بدانید که این انرژی در بعضی از مردم در قالب گرفتگی عضلانی به دست آمده و خود را نشان می‌دهد. در واقع هر کس به طور متفاوتی نسبت به اضطراب واکنش نشان می‌دهد.
  اگر در حال حاضر دندا‌‌نهایتان مشکل چفت شدن داشته و با کمی اضطراب هم روبرو هستید، بدن شما برای رفع این مشکل، عمل دندان قروچه یا فشردن دندان‌ها را روی هم انجام می‌دهد. مراقبه و یوگا راهکارهای کاهش این اضطراب و رفع این مشکل هستند چرا که باعث کاهش فعالیت عضلانی و فشار آن‌ها می‌شود. از طرف دیگر کاهش میزان الکل و کافئین و پرهیز از آدامس جویدن هم راهکار مناسبی است.
  درمان دندان قروچه در خواب
  -استفاده از ابزار خاصی حین خواب
  برای مقابله با دندان قروچه، ابزار خاصی وجود دارد که در قالب یک محافظ بر روی دندانهای بالا قرار گرفته و از آن‌ها در برابر فشار دندانهای پائین محافظت می‌کند. این ابزار تنها وسیلهای برای کنترل دندان قروچه در خواب است، نه درمان آن.
  -روشهایی برای کاهش فشار
  از آنجایی که فشارهای روزمره می‌تواند یکی از علل اصلی دندانقروچه در خواب باشد، هر چیزی که باعث کاهش این فشار شود – مانند گوش کردن به موزیک، خواندن کتاب، قدم زدم یا نفس عمیق - می‌تواند راهکار مؤثری برای رفع آن باشد.
  -درمان عدم تناسب دندان‌ها
  اگر دندان قروچه ی شما در خواب به خاطر مشکلات دندانی باشد، درست کردن ناهماهنگی آن‌ها می‌تواند باعث از بین رفتن این مشکل شود. معمولا این مشکل را با استفاده از پرکننده های جدید، تاج‌ها و یا ارتدنسی حل می‌کنند.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها