فروش تراشه و صفحه‌نمایش، سامسونگ را از زیان‌دهی نجات داد

17 مهر 1395
نویسنده  وبلاگ تسنیم
وبلاگ تسنیم

شرکت سامسونگ الکترونیکس اخیرا اعلام کرده انتظار دارد درآمد عملیاتی‌اش در فصل مالی سوم نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته باشد و به ۶٫۹ میلیارد دلار برسد. این میزان ۴ درصد بیش از پیش‌بینی‌ای است که کارشناسان درباره این شرکت داشته‌اند. البته سامسونگ اعلام کرده میزان فروشش در این فصل نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته ۵ درصد کم شده و به ۴۳٫۹ تریلیون رسیده است.

 ماه گذشته شرکت سامسونگ حدود ۲٫۵ میلیون دستگاه گلکسی نوت ۷ را پس از آنکه اخباری درباره آتش گرفتن این گوشی‌ها منتشر شده بود جمع‌آوری کرد. ماجرا زمانی پیچیده‌تر شد که برخی از سازمان‌های هواپیمایی در جهان حمل گلکسی نوت ۷ در سفرهای هوایی را ممنوع کردند. تحلیل‌گران تخمین ‌زده‌اند هزینه جمع‌آوری این گوشی‌ها برای سامسونگ چیزی حدود ۱٫۸ میلیارد دلار بوده است. طبیعتا با وجود چنین هزینه سنگینی انتظار نداشتیم سامسونگ بتواند نسبت به سال گذشته عملکرد بهتری داشته باشد و درآمد عملیاتی‌اش را افزایش دهد اما این اتفاق از طریق فروش بخش‌های دیگر کسب و کار شرکت سامسونگ رخ داد. فروش تراشه‌های سامسونگ برای کامپیوترهای پیشرفته و همچنین صفحه‌نمایش‌هایی که برای گوشی‌های هوشمند رده بالا تولید می‌کند توانست تا حد زیادی این خسارت‌ها را پوشش دهد.

به این ترتیب دو حوزه مذکور در شرایطی که بخش گوشی‌های هوشمند شرایطی بحرانی را طی می‌کرد توانستند موتور محرک سامسونگ باشند و این شرکت را از ضرر و زیان احتمالی نجات دهند.

‌‌

منبع: PhoneArena

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

 

مجوزها