Loading...

ساخت گوشی موبایل بدون نیاز به باتری

  20 تیر 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  پژوهشگران گوشی موبایلی ساخته‌اند که انرژی مورد نیاز خود را از طریق امواج رادیویی به دست می‌آورد.

  پژوهشگران دانشگاه واشنگتن با اقدامات خود نشان داده‌اند که باتری گوشی‌های موبایل در آینده از رده خارج خواهد شد. بر اساس مقاله‌ای به تألیف شایام گالاکوتا دانشیار دانشگاه واشنگتن، این تیم گوشی موبایلی توسعه داده که میزان انرژی مصرفی آن تقریبا صفر درصد است.

  پژوهشگران این موبایل را به‌گونه‌ای توسعه داده‌اند که انرژی مصرفی آن در حد میکرووات است و آن را به‌وسیله‌ی سیگنال‌های فرکانس رادیویی مخابره ‌شده از یک ایستگاه فرستنده و گیرنده در فاصله‌ی ۱۰ متری دریافت می‌کند. انرژی اضافه از طریق نور محیط به‌وسیله‌ی دیودهای مینیاتوری که تقریبا به‌اندازه‌ی یک دانه برنج هستند به دست می‌آید.

  در حین استفاده، این گوشی تقریبا ۳.۵ میکرووات انرژی مصرف می‌کند و برای تماس، قادر به برقراری ارتباط با یک ایستگاه فرستنده و گیرنده‌ی شخصی است که حداکثر در فاصله ۱۵ متری قرار دارد .

  این گوشی مبدل صدای آنالوگ به دیجیتال سنتی را با سیستمی جایگزین کرده است که از ارتعاشات میکروفون یا اسپیکر برای انجام عملیات مشابه استفاده می‌کند. سپس یک آنتن این ارتعاش را با صرف مقدار انرژی بسیار پایینی به یک سیگنال رادیویی تبدیل می‌کند.

  دو اشکال عمده بر سر راه این توسعه وجود دارد؛ اول اینکه گوشی‌های هوشمند پیشرفته به علت استفاده از پردازنده‌های پرسرعت، مقادیر رم بالا، حافظه‌ی داخلی و نمایشگرهای پرمصرف، بسیار بیشتر از ۳.۵ میکرووات انرژی لازم دارند و مهم‌تر از همه، حین کار با این گوشی مجبور به فشردن دکمه‌ای برای تغییر بین حالت مخابره و حالت گوش دادن هستید.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها