Loading...

بیل گیتس از بابت Ctrl+Alt+Del شرمندگی ندارد

  04 مهر 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت و ثروتمندترین مرد جهان، معمولاً به دنبال تغییر گذشته نیست.

  این را می توان از اولین و مشهورترین کتاب او با نام "The Road Ahead" (مسیر پیش رو) دریابید. بنابراین جای تعجب نیست که در رویداد بلومبرگ بیل گیتس در پاسخ به این سوال که آیا از اختراع "کنترل + آلت + دیلیت"، قابلیتی که برای راه اندازی مجدد سیستم نیاز به هر دو دست داشت، پشیمان است یا خیر، پاسخی این چنین فلسفی داد:

  شما نمی توامید به گذشته برگیرید و چیزهای کوچکی در زندگیتان را تغییر دهید، بدون آنکه چیزهای دیگر را در معرض ریسک قرار دهید.

  با این حال، گیتس اعتراف میکند که اگر می توانست تنها یک چیز در گذشته را تغییر دهید بدون آنکه بر چیزهای دیگری اثر بگذارد، احتمالاً برای اینکار به جای سه دکمه ترکیبی فقط یک دکمه تعریف میکرد. این اولین بار نیست که گیتس به این نکته اشاره میکند. در سال 2013 او گفت که ما در ابتدا می خواستم "control-alt-delete" را تنها یک دکمه طراحی کنیم، اما آن شخصی که کیبورد IBM را طراحی میکرد نمی خواست به ما یک دکمه بدهد. حدودا در سال 1980، زمانی که دو شرکت برای ساخت IBM PC با یکدیگر همکاری میکردند، مایکروسافت نتوانست IBM را برای دریافت یک دکمه اختصاصی بر روی کیبورد راضی کند.

  دیوید برادلی یکی از همکاران در پروژه ساخت IBM PC در یک رویداد رسانه ای این چنین توضیح داد:

  ممکن است من آن (Ctrl+Alt+Del) را اختراع کرده باشم، اما بیل آن را معروف کرد.

  سه دکمه معروف، هنوز هم در ویندوز 10 مورد استفاده قرار میگیرند. در ویندوز 10 برای قفل کردن ویندوز، تغییر کاربر، خارج شدن از حساب کاربری در ویندوز و دسترسی به Task Manager از Ctrl+Alt+Del استفاده می شود.

  بیل گیتس از بابت Ctrl+Alt+Del شرمندگی ندارد - 5.0 از 5 ازتعداد 2 رای ها
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها