Loading...

راه حل جدید اپل برای جایگزینی پسورد

  14 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  یکی از آزاردهنده ترین نکات در مورد تکنولوژی تعدد دفعاتی است که برای گجت های مختلف از طریق نام کاربری و پسورد نیاز به احراز هویت خود دارید. حتی در حالیکه اسکنرهای بیومتریک تا حدی وارد کردن مداوم پسورد را آسانتر کرده اند، اما همچنان این پروسه در میان دستگاه های مختلف وجود دارد که باعث اتلاف وقت زیادی می شود. از طرفی هم پسوردها یکی از ملزومات حفظ امنیت دنیای دیجیتال ما هستند.

  شرکت های زیادی در حال یافتن جایگزینی برای پسوردها هستند، به این صورت که پسوردها را با چیزی دیگر عوض کنند. اپل نیز در برنامه خود برای حذف پسوردها قصد دارد تا از صدا به عنوان جایگزین استفاده کند. یک برنامه نویس در بررسی اطلاعات نرم افزاری به بیرون درز کرده HomePod، به این نکته پی برد که برای راه اندازی بلندگو به طور دستی نیاز به وارد کردن پسورد نیست و به جای آن تنها می توان صدایی به جای پسورد پخش کرد. Guilherme Rambo در حساب توئیتر خود، تصویری از نرم افزار هوم پاد خود منتشر کرد که این اخطار در آن دیده می شود: "آیفون شما در انتظار شنیدن صدایی از هوم پاد است. مطمئن شوید که در نزدیکی دستگاه قرار دارید و مانعی جلوی صدا را نخواهد گرفت." به نظر میرسد که این پیام وقتی ظاهر می شود که اتصال آیفون با هوم پاد قطع شده باشد.

  مطمئناً این روش، تکنیک جالبی برای برقراری ارتباط از طریق بلوتوث برای اولین بار است. اما متأسفانه داستان از این هیجان انگیزتر نخواهد شد و شما فقط برای دفعه اول از این روش استفاده خواهید کرد. هنوز روشن نیست که این روش احراز هویت بر مبنای صدا، در اکوسیستم دیگر گجت های اپل استفاده خواهد شد یا خیر، اما همین نشانگر اینست که اپل به دنبال آسان کردن اینگونه روش ها تا حد ممکن برای کاربران خود است.

  در گذشته اپل از روش های مشابهی برای راه اندازی اپل TV با استفاده از آیفون بهره میبرد. در iOS 11 نیز روش جالبی وجود دارد که راه اندازی اتوماتیک نام گرفته و از طریق آن قادر خواهید بود، تا با استفاده از یک آیفون قدیمی، آیفون جدید خود را راه اندازی کنید.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها