Loading...

انگیزشی ترین جمله، تنها ۳ کلمه است

  04 مهر 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم
  وبلاگ تسنیم

  انگیزشی‌ترین نقل قولی که تابحال شنیدم فقط از ۳ کلمه ساخته شده است: تو خواهی مرد! قصد ترساندن شما را ندارم – فقط سعی میکنم واقع بین باشم. شما فقط یکبار زندگی میکنید و یکبار فرصت شاد کردن خودتان را دارید. بجای نشستن و شکایت از اینکه نمیتوانید چیزهایی که دوست دارید را دنبال کنید، کاری در این جهت انجام دهید.

  افراد زیادی بجای اینکه روی شادی خودشان تمرکز داشته باشند، روی شادی دیگران تمرکز میکنند. آیا میدانید چرا من از شاد کردن و تشویق به موفقیت دیگران خوشحال میشوم؟ چون من شاد هستم. ممکن است خودخواهانه بنظر برسد اما اولین کسی که باید شاد کنید، خودتان است. (سپس می‌توانید دیگران را شاد کنید.)

  از شما می‌خواهم با خودتان روراست باشید و از خویش بپرسید آیا چیزهایی که در حال انجام آن هستید شما در موقعیتی موفقیت آمیز قرار خواهد داد یا خیر. نه تنها در زمینه کاری و تجارت، بلکه در زندگی.زمانیکه شما در زندگی مسرور هستید، متوجه میشوید که مهم این نیست چه مقدار پول درمی‌آورید، مهم اینست که چگونه درآمد کسب می‌کنید.

  در دهه‌ی سوم زندگی، من زمان زیادی را با افرادی گذراندم که در دهه دهم زندگی خود بودند.چه آنها را در سفر ملاقات کردم و چه در محیط کاری، از تک تک آنها در مورد زندگیشان پرسیدم. همه آنها با این دو کلمه صحبت خود را آغاز کردند: “ای کاش”. بعضی آرزو کردند ای کاش بیشتر کار میکردند، بعضی گفتند ای کاش زمان بیشتری را با کسانی که دوستشان داشتند صرف میکردند، و بعضی آرزویشان این بود که ای کاش بجای اینکه از والدینشان تبعیت کنند کاری را علاقه داشتند انجام می‌دادند. آنها آرزو کردند و آرزو کردند و آرزو کردند.

  اگر فقط بخواهم به یک نکته اشاره کنم که از این افراد مسن آموختم، آن اینست: هیچ زمانی بهتر از همین الان برای عمل کردن نیست.

  اگر در دهه ی سوم زندگی خود هستید (بین ۲۰ تا ۳۰ سال) الان لحظه ی ناب شماست. الان وقت آن نیست که سعی کنید عملگرا باشید تا صرفا پولی جمع کرده و کالایی خاص همچون یک ماشین فانتزی بخرید. الان وقت اینست که درک کنید فقط یک پنجره‌ی ۵ ساله برای از دست دادن یا به دست آوردن دارید تا به زندگی ای که دوست دارید داشته باشید حمله‌ور شوید. با دوستان خود به سفر بروید و دنیا را تجربه کنید، یک گروه کاری بسازید تا استعدادهایتان شکوفا شود، یا زمانیکه هنوز ساکن یک آپارتمان اشتراکی هستید شروع به شبکه سازی حداقل با ۸ نفر بکنید. از آنجاییکه بیشتر شما در این سن تعهد خاصی ندارید، بهترین زمان برای امتحان کردن شانس خود و بدست آوردن زندگی ایده آل است.

  حتی اگر در دهه‌ی پنجم، ششم، هفتم یا حتی پیرتر هستید، هنوز برای شاد کردن خودتان زمان دارید. اگر با تمام وجود شادی را بخواهید، بدستش خواهید آورد. بجای بازنشسته شدن و رفتن به سرگرمی های روتین سالمندان، شاید زمان آن باشید که تصمیم بگیرید و روی چیزی که به آن عشق میورزید تمرکز کنید. ما امروز در دنیایی زندگی میکنیم که فرصتهای بیشماری در دسترسمان است مخصوصا به مدد اینترنت، که بیشترین امکانات را برای رسیدن به چیزهایی که دوست داریم در اختیار ما می‌گذارد.

  مخلص کلام: همه‌ی ما روزی می‌میریم. صرفنظر از سن‌تان، شما هنوز وقت دارید خودتان را خوشحال کنید. ما هیچوقت به این اندازه برای ساختن زندگی مورد علاقه‌مان فرصت در اختیار نداشتیم.

  برای نوشتن این مطلب احساس اجبار میکردم چرا که این واکنشی است به چیزهایی که در چند سال اخیر شاهد آن هستم. تمایلی در مردم وجود دارد که فرصتها را می‌سوزانند و فکر میکنند که “بعدا به سراغش خواهند آمد”. مردم طوری زندگی میکنند انگار که زمانشان نامحدود است. همه میدانیم چنین چیزی حقیقت ندارد.

  جمله‌ی “تو خواهی مرد” باید هر روز صبح به شما انگیزه دهد تا بیرون بزنید و کارهایی که دوست دارید انجام دهید خواه در زمینه کسب و کار باشد، خواه در زمینه تفریح. بزرگترین سمی که بعنوان انسان دریافت میکنیم، پشیمانی‌ست. پس دست از بهانه گیری بردارید و کاری کنید!

  منبع: Goodcontent

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها