Loading...

اتوبوس الکتریکی با قابلیت پیمودن 1770 کیلومتر با یک بار شارژ

  31 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  الکتریکی شدن خودروها در سال های آینده امری اجتناب ناپذیر است. با این حال نکته ای که شاید بعضا از نگاه ها پنهان می ماند آن است که این روند الکتریکی شدن می بایست نه تنها در ماشین های سواری شخصی و سوپر اسپورت ها، بلکه در خودروهای حمل و نقل عمومی نیز صورت گیرد.

  در سال های اخیر تلاش هایی برای این امر صورت گرفته که البته همگی در مراحل آزمایشی و مفهومی بوده اند. با این حال طرح مفهومی جدید اتوبوس الکتریکی Proterra شاید بتواند بسیاری از نگرانی ها درباره آینده ماشین های حمل و نقل عمومی را برطرف نماید.

  هفته گذشته این کمپانی آمریکایی اعلام کرد اتوبوس الکتریکی Catalyst E2 Max این شرکت توانسته است تنها با یک بار شارژ مسافتی نزدیک به 1700 کیلومتر را طی کند و به این ترتیب رکورد بیشترین مسافت پیموده شده توسط یک اتومبیل برقی بدون شارژ مجدد را به نام خود ثبت نماید. جالب است بدانید رکورد قبلی هم مجددا در اختیار همین شرکت بوده است اما رکورددار سابق یک ماشین سواری کوچک بوده که وزن آن 46 برابر سبک تر از این اتوبوس است و همین نکته نشان دهنده کار بسیار بزرگی است که Proterra انجام داده.

  از نظر فنی در اتوبوس Catalyst E2 Max از یک باتری با ظرفیت 660 کیلووات ساعت استفاده شده است. برای مقایسه می توانید باتری به کار رفته در خودروی سدان Model S ورژن P100D تسلا را در نظر بگیرید که ظرفیت باتری آن 100 کیلووات ساعت است و حداکثر مسافت قابل پیمایش آن نیز 500 کیلومتر می باشد. اخیرا هیوندا نیز از یک اتوبوس شهری رونمایی کرده بود که به کمک یک باتری با ظرفیت 256 کیلووات ساعت قابلیت طی کردن 290 کیلومتر را داشت و البته سرعت شارژ 0 تا 100 درصد آن نیز تنها یک ساعت بود. با این حال به نظر می رسد هنوز اتوبوس های الکتریکی راهی طولانی برای حضور گسترده در دنیای واقعی دارند و می بایست آزمایشات متعددی بر روی نکاتی مانند امنیت مسافران صورت گیرد تا مجوز استفاده از آنها در جاده های شهری و بین شهری صادر شود.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها