پردازنده های AMD Raven Ridge تا 90% سریعتر از Bristol Ridge ها!

31 شهریور 1396
نویسنده  وبلاگ تسنیم

چندی پیش، بنچمارکهایی از یک پردازنده ی Raven Ridge را برای شما عزیزان منتشر کردیم؛ می دانیم که Raven Ridge ها نسل بعدی APU های شرکت AMD هستند که در بخش گرافیکی از معماری Vega و در بخش پردازش نیز از هسته های ZEN بهره می برند.

این مدل ها در ابتدا در کلاس لپ تاپ وارد بازار های جهانی خواهند شد. و اما جدید ترین اطلاعات از پردازشگرهای مورد نظر حاکی از آن است که Raven Ridge ها تا 90% سریعتر از APU های Bristol Ridge هستند! Bristol Ridge ها در آخرین مدل های خود، در سال 2017 از سوی AMD راهی بازار شدند و اینک نوبت به Raven Ridge ها رسیده است.

Bristol Ridge ها دارای معماری های بسیار قدیمی هستند که توان رقابت در بازارهای امروز را نداشته و کافی به نظر نمی رسند؛ این در شرایطی است که اینتل با پردازنده های داخلی خود، سری 7 را به یک مدل پردازش گرافیکی و نه فقط یک پردازنده گرافیکی ساده مبدل ساخته است. Ryzen 5 2500U که تا پیش از این مطلب نیز اطلاعاتی در زمینه بنچمارکهای منتشر شده بود، تا 50% در بخش CPU تا 40% در بخش GPU سریع تر از مدل های پیشین عمل می کند.

این محصول در آزمون های Geekbench 4 در وضعیت تک هسته امتیاز 3625 را کسب نموده و تمام هسته را با امتیاز عجیب 9723 پشت سر نهاده است. در یک جمع بندی کلی،  Ryzen 5 2500U دارای 90% افزایش عملکرد به نسبت APU های پیشین این شرکت است که در حالت تک هسته این بهبود ها به 56% می رسد. به احتمال بسیار زیاد Ryzen 5 2500U ها از مدل های کم مصرف Raven Ridge هستند.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

 

مجوزها