Loading...

AMD خشم طرفداران خود را برانگیخت!

  20 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  در یک ماه اخیر AMD با تاخیر در عرضه در کارت گرافیک های مخصوص بازی Vega RX، کمبود موجود، هجوم ماینرها و در نهایت گران شدن این محصولات، گیمرهایی را که در انتظار عرضه این محصولات بودند لنگ و ناراحت کرده است. سپس این شرکت در اقدامی کم سابقه، یک درایور مخصوص ماینرها را منتشر نمود که طی آن کارای کارت گرافیک های مخصوص بازی در پردازش های ماینینگ به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده و به نوعی ماینرها را به بیش از پیش به سمت کارت گرافیک های مخصوص بازی وگا سوق داد.

  از سوی دیگر افزایش قیمت چشمگیر که در تمامی فروشگاه های جهان، حتی معتبر ترین های آن دیده می شد نیز این احتمال را زنده می کرد که AMD نیز از این افزایش قیمت سود برده و به طور غیر رسمی شریک این افزایش نرخ فروش است. اما ساعاتی پیش اخباری منتشر شده است که دنیای سخت افزار را تکان داده و البته طرفداران AMD و کاربرانی که در انتظار خرید این محصول بوده اند را بسیار خشمگین کرده است!

  قضیه از این قرار است که یک اکانت رسمی متعلق به AMD در توئیتر موسوم به @AMDGaming که در زمینه ترویج و معرفی سخت افزارهای گیمینگ این شرکت مانند کارت های گرافیک AMD Radeon و پردازنده های Ryzen فعالیت دارد، گیمرهایی را که منتظر خرید کارت گرافیک های وگا هستند را به خرید یک کارت گرافیک دیگر با نام XFX Radeon RX 570 تشویق کرده است. این کارت گرافیک با قیمت 179 دلار راهی بازار شده است که اینک AMD آن را با قیمت 279 دلار توصیه و معرفی کرده است! این توئیت عملا بدان معنی است که دست گیمرها از کارت گرافیک های گیمینگ Vega دور مانده و خرید یک کارت گرافیک میان رده رو به پایین نیز توهینی مستقیم به کاربران است. این توئیت نشان دهنده آن است که AMD خود در وضع موجود دخیل بوده و افزایش قیمت این محصولات نیز برای آن رضایت بخش بوده است که بدین ترتیب بازار گیمرها را رها و به سراغ ماینرها رفته است.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها