Loading...

بعد از اپل، این‌بار گوگل کمر به حذف برنامه‎های ایرانی بست!

  18 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  در هفته های گذشته خبر حذف اپلیکیشن های فارسی از اپ استور توسط اپل جنجالی های زیادی به پا کرد. کمپین های به راه افتاد برای توقف حذف برنامه ها و حتی وزیر ارتباطات هم اعلام کرد که این موضوع پیگیری حقوقی خواهد شد. صرف نظر از اینکه هیچکدام از این پیگیری ها تا این لحظه به جوابی نرسیده، انتظار میرفت که آتش خشم کاربران از این اقدام اپل رفته رفته فرو نشیند. روز گذشته اما گوگل نیز قدم در راه اپل گذشت و تنها سه روز پس از قطع سرویس Google Analytics برای استارتاپ های ایرانی، شروع به حذف اپلیکیشن های فارسی از گوگل پلی کرد.

  به نظر میرسد که دو اپلیکشن درخواست خودرو ایرانی، یعنی اسنپ و تپسی اولین قربانیان این اقدام گوگل هستند. این برنامه ها از جستجوی فروشگاه گوگل حذف شده اند و زمانی که بر روی لینک دانلود آنها از گوگل پلی کلیک میکنید، با پیغام عدم وجود لینک روبرو می شویم.

  در حال حاضر دلیل این اقدام گوگل مشخص نیست و اینکه چرا تنها این دو اپلیکیشن از فروشگاه حذف شده اند. در وضعیت فعلی این که چه سیاستی پشت پرده این اقدام گوگل بود را کسی نمیداند، اما به محض دسترسی به اخبار جدید در این رابطه آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها