Loading...

یک راه ساده برای بالا بردن سرعت ویندوز 10

  15 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  اگر شما یک سیستم قدیمی داشته باشید که ویندوز 10 بر روی آن نصب کرده اید، اما رم کافی برای سازگاری با آن ندارد، احتمالا خیلی از عملکرد ویندوز خود راضی نیستید. ترفندهای کوچک و آسانی هستند که برای بهبود عملکرد ویندوز 10 به شما کمک خواهند کرد.

  شما می توانید با تغییر تنظیمات، بوت سیستم را سریعتر کنید، کاهش جلوه های بصری ویندوز در این راه به شما کمک میکند. اما چگونه این تنظیمات را تغییر دهید.

  ابتدا در کامپیوتر خود System Properties را باز کنید.
  چند راه برای اینکار وجود دارد. می توانید از کورتانا بخواهید، یا Sysdm.cpl را تایپ و انتر را بزنید. یا در ویندوز اکسپلورر، بر روی This PC کلیک راست کنید.

  از منویی که باز می شود گزینه آخر، Properties را انتخاب کنید. در پنجره ای که باز می شود، آخرین گزینه در سمت چپ، یعنی Advanced System Settings را انتخاب کنید.

  پنجره کوچکی باز می شود که در بالای آن چند زبانه قابل مشاهده است. روی گزینه Advanced کلیک کنید و در کادر مربوط به Performance بر روی Settings کلیک کنید.

  در سربرگ   Visual Effects گزینه Adjust for best performance (تنظیم برای بهترین عملکرد) را انتخاب کنید.

  مشاهده میکنید که تمام انیمیشن ها و جلوه های بصری که قبلا در ویندوز مشاهده می شود، با برداشتن تیک ها دیگر عمل نخواهند کرد. و شما قطعا یک تفاوت آشکار در ظاهر سیستم از جمله در آیکون ها و فونت ها خواهید دید.

  اگر عملکرد سیستم شما آنقدرها هم نیاز به اقدامات شدید ندارد، می توانید با انتخاب گزینه custom به صورت دلخواه، تیک هر قسمتی که نیاز است را بردارید. اما اگر به صورت کلی مشکلی با سرعت سیستم و عملکرد آن ندارید، گزینه اول بهترین انتخاب برای شما است.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها