85 درصد سیستم‌های گرمایشی‌ مدارس استاندارد هستند

13 شهریور 1396
نویسنده 

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: اکنون حدود 85 درصد سیستم‌های گرمایشی‌ مدارس استاندارد هستند و سعی داریم در بحث استانداردسازی‌ سوخت را از داخل کلاس‌ها خارج کنیم‌.

 

محمدتقی‌ نظرپور‌ رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت:‌ از ابتدای انقلاب تاکنون‌ 20 درصد فضاهای‌ کشور توسط خیّرین‌ ساخته شده و اکنون این رقم به 50 درصد افزایش یافته است.

او با تاکید بر تغییر دیدگاه ها در حوزه تامین فضای آموزشی و ایمن سازی ساختمان‌ها، گفت: در حال حاضر ساختمان‌هایی در مجموعه آموزش و پرورش‌ با قدمت بالا وجود دارد‌. ردیف مستقلی در قانون بودجه برای مقاوم‌سازی فضاهای آموزشی در نظر گرفته شده است، همچنین ردیفی‌ برای تخریب و بازسازی‌ و مقاوم سازی 965 کلاس‌ برای امسال در دست اقدام است.

نظرپور‌ به وضعیت سیستم‌های گر‌مایشی استاندارد مدارس اشاره کرد و گفت: اکنون حدود 85 درصد سیستم‌های گرمایشی‌ مدارس استاندارد هستند و سعی داریم در بحث استانداردسازی‌ سوخت را از داخل کلاس‌ها خارج کنیم‌. اکنون برای قریب‌ به 13 میلیون دانش‌آموز فضای آموزشی در نظر گرفته شده و تا پایان برنامه ششم توسعه این تعداد به بیش از 14 میلیون افزایش پیدا می‌کند بنابراین‌ باید در بحث‌ ساخت و ساز فضاهای جدید تلاش کنیم‌.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس درباره به کارگیری‌ فناوری‌های جدید در مدارس گفت: فناوری پیشرفت‌ زیادی داشته و باید خود را با آن تطبیق‌ دهیم‌ و به گونه‌ای شرایط را ایجاد کنیم که فضای فیزیکی‌ در رشد شکوفایی استعداد دانش‌آموزان مؤثر واقع شود‌.

او با بیان اینکه فضای فیزیکی‌ می‌تواند مکمل‌ فعالیت‌های معلم باشد، افزود: در فضای آموزشی مسائل فنی‌ اهمیت بسزایی دارد اما مهمتر از این موارد کیفیت کار است که در روند آموزش نیز مؤثر خواهد بود.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

 

مجوزها