فروش آیفون ۷ و ۷ پلاس کم‌تر از انتظار بوده است

  03 مهر 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  گزارش‌های مالی می‌گویند فروش آيفون ۷ و ۷ پلاس‌ ۲۵ درصد کم‌تر از فروش آیفون در سال گذشته بوده است. به گزارش GfK فروش مدل‌های جدید آيفون به آن خوبی که تصور می‌شده نبود و سال گذشته در همین زمان، یعنی در تعطیلات آخر هفته‌ی بعد از رونمایی، میزان فروش آیفون ۲۵ درصد بیش‌تر بوده است. البته این اولین باری نیست که GfK با انتشار گزارش‌هایی عملکرد اپل را زیر سوال می‌برد؛ سال گذشته هم هنگام عرضه‌ی آيفون ۶s و ۶s پلاس این سایت نوشته بود آیفون‌های ۲۰۱۵ به آن خوبی که تیم کوک می‌گفت، نیستند.

   

   

  میزان سفارش اپل برای تراشه‌های آيفون ۷ و ۷ پلاس طی دو بار متوالی کاهش ۲۰ درصدی داشته است.

   

  به‌هرحال سایت Digitimes هم گزارش داده که میزان سفارش اپل برای تراشه‌های آيفون ۷ و ۷ پلاس طی دو بار متوالی کاهش ۲۰ درصدی داشته است. این اطلاعات از تامین‌کننده‌های تراشه‌های اپل به دست آمده که این شرکت برای سه ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی (تقریبا معادل سه‌ماهه تابستان) سفارش ۵۰ میلیون تراشه را داده و در سه‌ماهه‌ی چهارم این رقم به ۴۵ میلیون رسیده است. این در حالی است که رقم سفارش‌های اپل برای تولید آيفون در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۷ –یعنی حدودا زمستان پیشِ رو- به ۳۵ تا ۳۷ میلیون دستگاه کاهش یافته است.

  پیش از این گفته می‌شد اپل برای فروش ۱۰۰ میلیون دستگاه آیفون ۷ و ۷ پلاس تا پایان سال ۲۰۱۶ برنامه‌ریزی کرده است اما این اطلاعات نشان می‌دهند که با توجه به رقم سفارش‌ها به تامین‌کننده‌ها، انتظار اپل از فروش آیفون‌های جدید چیزی حدود ۸۰ تا ۸۵ میلیون دستگاه است.

  منبع: Digitimes

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02634489824
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09303001185

   

  مجوزها