Loading...

3 راه برای اعتمادسازی با زبان بدن

  31 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  روانشناسان بر این باورند که مردم تمایل دارند تا از چهره افراد و زبان بدن آنها، تفکراتشان را بخوانند. دروغگویان ماهر می توانند در ارتباط چشمی و زبان بدنشان غیرواقعی اما طبیعی باشند. با وجود اینکه زبان بدن غیرقابل اعتماد است، اما هنوز یک فاکتور قدرتمند در اعتمادسازی به حساب میاید.

  مطالعات روانشناختی نشان میدهد که ما بیشتر مستعد کمک و دوستی با افرادی هستیم که ماهرانه رفتار ما را تقلید می کنند و با این رفتار اعتمادسازی بیشتری میکنند. اما چگونه می توان با زبان بدن اعتماد دیگران را جلب کرد؟

  هنگام دست دادن

  فقط از یک دست استفاده کنید و آن را به حالت عمودی نگه دارید. دست دادن با دو دست می تواند نوعی نشان دادن قدرت و سلطه بر شخص مقابل به نظر آید. دست شخص مقابل را محکم بگیرید اما استخوان هایش را خورد نکنید. دست دیگر خودتان را در جیبتان نکنید. لبخندی از ته قلب بزنید و ارتباط چشمی را به خصوص در لحظه آغاز دست دادن فراموش نکنید.

  هنگام صحبت کردن یا گوش دادن

  نگه داشتن ارتباط چشمی در بیشتر زمان ها، اما نه تمام وقت. زل زدن تمام مدت می تواند سوء ظن ایجاد کند، اما شخص مقابل را نادیده نگیرید.

  هنگام ایستادن یا نشستن

  اگر با یک مرد صحبت می کنید، کنار او بایستید و کمی زاویه خود را به سمت او متمایل کنید. در هنگام نشستن صندلی روبروی او را انتخاب نکنید. این رفتار او را کمتر در حالت مقابله و تدافعی در هنگام صحبت قرار میدهد.

  اما اگر با یک خانم صحبت میکنید، چه در حالت ایستاده و چه نشسته در نقطه مقابل او قرار بگیرید. در برخورد با خانم ها نشستن و ایستادن در نزدیک ممکن است احساس تعرض به فضای را برای آنها القا کند.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها