Loading...

۱ ترابایت بر ثانیه؛ رکورد سرعت اینترنت دنیا شکسته شد

  03 مهر 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  دانشمندان آلمانی توانستند به سرعت اینترنت ۱ ترابایت بر ثانیه روی خط‌های شبکه‌ی فیبرنوری دست پیدا کنند. این سرعت ۱۰۰۰ برابر بیشتر از سرعت سرویس Google Fiber است که به ۱ گیگابایت بر ثانیه می‌رسد.

   

  در آزمایش‌‌های انجام شده، با سرعت ۱ ترابایت بر ثانیه می‌توان نزدیک به ۱۲۵ گیگابایت بر ثانیه دانلود کرد که این موضوع بیشتر به سرعت ذخیره سازی هارد دستگاه‌های مختلف بستگی دارد. مثلا می‌توانید کل سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) را با بالاترترین کیفیت در یک ثانیه دانلود کنید. این آزمایش صورت گرفته هم روی یک دستگاه مک‌بوک ایر انجام شده است. در حقیقت هنوز دستگاهی ساخته نشده که بتواند با سرعت ۱ ترابایت برثانیه اطلاعات را روی خودش ذخیره کند. داشتن این سرعت اینترنت می‌تواند کاری کند که همه‌ی ما از زندگی اجتماعی خداحافظی کنیم و به دانلود انواع و اقسام فایل‌های مختلف بپردازیم و اینگونه خودمان را سرگرم کنیم.

  تحقیقات انجام شده برای رسیدن به این سرعت در دانشگاه مهندسی مونیخ، یکی از آزمایشگاه‌های نوکیا و سازمان Deutsche Telekom T-Labs انجام شده بود. برای رسیدن به سرعت ۱ ترابایت بر ثانیه هم از تکنولوژی‌های خاصی استفاده نشده و با همین دستگاه‌های موجود به این سرعت دست پیدا کردند.

  البته تا همگانی و تجاری شدن چنین سرعتی زمان زیادی باقی مانده و باید زیر ساخت‌های چنین سرعتی در کشورهای مختلف آماده شود.

  منبع:Sciencealert

  ۱ ترابایت بر ثانیه؛ رکورد سرعت اینترنت دنیا شکسته شد - 5.0 از 5 ازتعداد 1 رای
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02634489824
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09303001185

   

  مجوزها