Loading...

۱۵ نشانه تفاهم بین زن و شوهر

  25 شهریور 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم
  وبلاگ تسنیم

  هیچ دو نفری نیستند که کاملاً مطابق همدیگر رفتار کنند. از این رو حتی اگر شما لیلی و مجنون باشید، باز هم کاملاً طبیعی است که بعضی وقت‌ها لج‌تان از کارهای همسرتان در بیاید. این الزاماً بدان معنی نیست که شما دو نفر با هم تفاهم ندارید، اما اگر می‌خواهید بدانید که رابطه‌تان چقدر با دوام است، نشانه‌هایی وجود دارند که اطلاع داشتن از آن‌ها بسیار حائز اهمیت است. بخوانید و بدانید که ۱۵ نشانه تفاهم بین زن و شوهر چیست.

   ۱- هیچ وقت از همسرتان نمی‌پرسید ” آیا مرا دوست داری یا نه”

  مبنا بر این است که شما دو نفر همدیگر را دوست دارید مگر این‌که خلاف آن ثابت شود. سعی نکنید با پرسیدن این سؤال حاشیه امنیت محبت در رابطه‌تان را از بین ببرید. حتی اگر در این زمینه نگرانی‌ای دارید، هیچ وقت نباید چنین سؤالی را از همسرتان بپرسید.
  خیلی عجله نکنید، بقیه مقاله را بخوانید.

  ۲- چیزهایی درباره هم‌دیگر می‌دانید که هیچ کس نمی‌داند

  از داستان‌های خجالت‌آور شخصی بگیر تا جزئیات مربوط به عادت‌ها و رفتارها، به اشتراک گذاشتن رازها خاصیت زوج‌های با تفاهم است. صداقت ستون اصلی یک رابطه‌ی عاشقانه است، در واقع کسی که رازهای شخصی‌اش را به طرف مقابل می‌گوید، در حال سرمایه‌گذاری کردن در رابطه است.

  ۳- نمی‌خواهید همدیگر را تغییر بدهید

  شما به همسرتان به چشم یک فرد مستقل نگاه کرده و قصد ندارید که شخصیت او را تغییر بدهید. صد البته که ممکن است طرف‌تان عیب و ایرادهایی داشته باشد. مثلاً در خواب حرف بزند، طوری لباس بپوشد که شما خوش‌تان نیاید و خیلی مسائل دیگر. اما شما او را دوست دارید و می‌توانید با این جور اخلاق‌هایش کنار بیایید. اگر قصد دارید شخصیت یا ظاهر همسرتان را تغییر دهید، معنی‌اش این است که تکه‌ی گمشده‌ی هم‌دیگر نیستید.

  ۴- از زمانی که هم‌دیگر را نمی‌بینید هم لذت می‌برید

  روزهای اولی که یک رابطه‌ی قوی شکل می‌گیرد، دور ماندن از یکدیگر کار سختی است. اما اگر آرزوی یک رابطه‌ی طولانی مدت را در سر می‌پرورانید، واجب است که در اوقات دور بودن از هم‌دیگر هم خوش باشید. در این زمان‌ها با خانواده و دوستان‌تان دیدار کنید و یا به علاقه‌های شخصی خود برسید تا بعداً که پیر شدید نگویید ” جوونیم رو به پات ریختم! همش شُستم و پختم و سابیدم/ یا همش سگ دو زدم تا چک پاس کنم شماها راحت باشید “. مدیونید که اگر دوست داشته باشید یوگا، تانگو، سامبا، رقص عربی و یا شنای قورباغه یاد بگیرید … و به‌جای این‌کار دائم گوشی تلفن دست‌تان باشد و پرحرفی کنید.

  ۵- از تفریحات مشترک لذت می‌برید

  در حالی‌که هر فردی باید به تفریحات شخصی خود اهمیت بدهد، اما لذت بردن از تفریحات دو نفری هم نشانه‌ای است از وجود تفاهم بین زوج. اگر شما و همسرتان یک تفریح مشترک داشته باشید این به دوام رابطه‌تان کمک می‌کند زیرا بعد از مدتی احساس می‌کنید که این تعهدات محضری وکاغذبازی نیست که به زندگی شما مشروعیت بخشیده است، بلکه واقعاً از نظر روحی جفت‌تان در یک قایق هستید. این تفریحات مشترک شامل طرفداری از یک تیم فوتبال، دیدن سریال‌های ۳۰۰ قسمتی، رفتن به سینما و تئاتر، انجام بازی‌های ویدئویی و یا ورزش صبح‌گاهی است.

  یک هدیه کوچک برای همسر خود بخرید تا شروع دوباره خود را جشن بگیرید… لزومی به هزینه زیاد نیست. باید وقت بگذارید و چیزی را بخرید که نشان دهد شما وقت گذاشته‌اید و برای وی ارزش قائل شدید.

  ۶- با یکدیگر دعوا می‌کنید

  جالب بود نه؟ اگر با هم دعوای‌تان شد این نشانه‌ی تفاهم بین شماست. بنابراین ترسی نداشته باشید. اگر به همسرتان بگویید که با او بر سر قضیه‌ای موافق نیستید، او می‌بایست به حرف شما گوش کند و شما را جدی بگیرد. اگر بعد از این‌که حرف‌های‌تان را شنید، کماکان با شما مخالف بود باز هم شما هیچ مشکلی نیست، چون این یک اختلاف نظر است و قرار نیست به خاطر اختلاف نظر احساس ما در مورد افراد عوض شود. مگر این‌که یک دیکتاتور باشیم و از افراد بله قربان گو خوش‌مان بیاید.

  تفاهم یعنی دعوا و آشتی کردن، نه بی تفاوت بودن

  ۷- قصد دارید تا مشکلات جدی خود را حل کنید

  معمولاً مشکلات جدی وقتی پدیدار می‌شوند که دو نفر مدت زیادی را با هم باشند. این مشکلات شامل مسائل مالی، مذهبی و یا قومیتی است. بیشتر این مسائل حل شدنی است، به شرط آن‌که بین طرفین تفاهم برقرار باشد و کوتاه بیایند. اگر هر دو نفر در تصمیم‌گیری بر سر مسائل مهم مشارکت کنند، آن‎گاه تصمیمی را اتخاذ می‌کنند که هر دو با آن خوشحال باشند.

  ۸- همدیگر را در مسائل مختلف پشتیبانی می‌کنید

  هر چند که به نظر می‌رسد این جمله خیلی لوث شده است، اما زوج‌هایی که با هم تفاهم دارند سعی می‌کنند که یکدیگر را رو به جلو هُل بدهند. حالا این هُل دادن به جلو می‌تواند آموزش پخت یک غذای جدید باشد یا کمک برای ارتقاء یافتن در سر کار. همسر شما همیشه هوای شما را دارد و شما را در موارد مختلف پشتیبانی می‌کند. شما هم همین‌طور.

  ۹- هر دوی‌تان آینده را در کنار یکدیگر تصور می‌کنید

  ممکن است شما از این ازدواج، ساکن شدن در محله‌ای آرام و بچه دار شدن را بخواهید و همسرتان مسافرت کردن به شهرها و کشورهای مختلف را بخواهد. امکان وقوع هر دوی این‌‌ها در آینده وجود دارد. اما اگر همسرتان نمی‌خواهد درباره آینده چیزی به شما بگوید، ممکن است در مورد انتظارات‌تان از آینده با یکدیگر اختلاف داشته باشید. تا این‌جا مشکلی نیست. اما اگر نمی‌توانید در آینده‌تان همسرتان را تصور کنید، این یعنی عدم تفاهم.

  ۱۰- در کنار همسرتان که هستید، احساسات واقعی‌تان را بروز می‌دهید

  اگر شما با همسرتان تفاهم داشته باشید، باید قادر باشید، هنگامی که در کنار هم هستید، احساسات واقعی‌تان را بروز دهید. اگر از بارش برف خوشحال می‌شوید باید قادر باشید جیغ بزنید و به هوا بپرید، اگر از دیدن سگ‌هایی که شهرداری آن‌ها را می‌کشد ناراحت شده‌اید باید قادر باشید اشک بریزید. ترسی از همسرتان ندارید که ممکن است چه فکری درباره شما بکند. چیزی که آزار دهنده است، رفتار غیرطبیعی است. زوج‌هایی که با هم تفاهم دارند، کنار هم که هستند طبیعی رفتار می‌کنند.

  ۱۱- به همدیگر وابستگی دارید

  هر چند که داشتن رابطه جنسی همه چیز یک رابطه نیست، اما برقراری رابطه فیزیکی با شریک زندگی‌تان بسیار مهم است. به آغوش گرفتن، بوسه زدن و ابراز علاقه کردن، از علائم تفاهم است. به عبارت دیگر، بعضی باید جرقه‌هایی وجود داشته باشد؛ هر چند کوچک.

  ۱۲- سعی می‌کنید با خانواده همدیگر خوب برخورد ‌کنید

  همیشه هم در این زمینه کار خوب پیش نمی‌رود اما اگر واقعاً همسرتان را دوست داشته باشید، سعی می‌کنید با خانواده‌ی او نیز خوب برخورد کنید و آن‌ها را خانواده‌ی خود بدانید. صد البته که عاشق کسی بودن به این معنی نیست که اجباراً باید تمام اعضای خانواده‌اش را هم از ته قلب دوست داشته باشید، اما احترام گذاشتن به شخصیت افراد و خوب برخورد کردن با آن‌ها از حقوق اولیه تمام آدم‌هاست. اگر قرار باشد ۵۰ سال در کنار هم زندگی کنید، خواه ناخواه با خانواده‌ی همدیگر نیز سر و کار دارید. اگر می‌بینید که علی‌رغم برخی مشکلات، کماکان با اعضای خانواده همسرتان خوش‌برخورد هستید، این یعنی این‌که با هم تفاهم دارید.

  ۱۳- رابطه‌تان را تازه نگه می‌دارید

  همه ما پیر می‌شویم اما این بدان معنا نیست که رابطه‌مان هم پیر شود. همیشه چیزهایی نظیر کار و بچه و مسئولیت هست که رابطه را به حاشیه برانند. این مسئولیت‌ها مهم هستند و نباید بی‌خیال آن‌ها بشوید، اما هنر زوج‌های با تفاهم این است که نمی‌گذارند فشار کار و زندگی رابطه‌شان را کهنه و زنگ زده کند. این جور زوج‌ها، موقعی که در کنار هم هستند، به یکدیگر توجه می‌کنند و کاری می‌کنند که به طرف‌شان احساس مهم بودن و تک بودن دست بدهد.

  ۱۴ – همیشه تلاش می‌کنید

  چه تازه تشکیل زندگی داده‌اید و چه موقع ازدواج فرزندان‌تان رسیده است، همیشه باید در تلاش باشید تا کیفیت رابطه‌تان بهتر شود. از رفتن به کلاس‌ آشپزی، ورزش کردن و خوش هیکل ماندن گرفته تا بوسه‌ای که بر دست یکدیگر می‌زنید، تمام این‌ کارها نشانگر تلاش شما برای بهتر شدن کیفیت رابطه زناشویی‌تان است. معمولاً بیشتر افراد اوایل حسابی تلاش می‌کنند اما بعد از مدتی دست از این تلاش‌ها می‎کشند و فکر می‌کنند که دیگر نیازی نیست، یا این‌که دیگر این کارها به چشم نمی‌آیند. اما زوج‌های با تفاهم این‌طور فکر نمی‌کنند. برای این‌که به همسرشان نشان دهند همیشه به فکر او هستند و از بودنش سپاسگذار هستند، در هر سنی دست از تلاش بر نمی‌دارند.

  ۱۵- دوستان خانوادگی باحالی دارید

  البته اگر آدمی باشید که بخواهید به این و آن پُز بدهید زود از چشم بقیه می‌افتید اما زوجی که تفاهم با یکدیگر دارند همان رفتار طبیعی‌شان باعث خواهد شد تا سایرین آن‌ها را الگو قرار بدهند. اگر دوستان خانوادگی خوبی دارید این یعنی تفاهم خوبی با هم دارید و سایرین هم از بودن در کنار شما لذت می‌برند. در عوض اگر دوست نزدیکی داشتید که هنوز همسرتان را ملاقات نکرده، از خودتان بپرسید مشکل کجاست؟

  منبع: وبلاگ بامیلو

  ۱۵ نشانه تفاهم بین زن و شوهر - 5.0 از 5 ازتعداد 1 رای
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها