Loading...

ماسک تمرینی چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

  12 شهریور 1396 نویسنده 

  امروزه ابزار های جانبی مختلفی وجود دارند که به بهبود سلامت و همچنین بازده بیشتر فعالیت های ورزشی شما کمک می کنند. یکی از این ابزار ها ماسک تمرینی است که امروزه از جمله لوازم اصلی تمام ورزشکاران حرفه ای به شمار می آید. استفاده از ماسک تمرینی فواید بسیاری را برای سلامت شما به ویژه عضلات تنفسی شما دارد.

   

  ماسکی برای تقویت عضلات تنفسی در هنگام ورزش

  ماسک ­ تمرینی نسل جدیدی از ماسک­ها هستند که کمک می­کنند افراد به طور فعال روی تقویت عضلات تنفسی خود کار کنند.

  در حقیقت این ماسک­های برای شبیه ­سازی شرایط تمرین در ارتفاع طراحی شده­اند، اما اهداف تمرینی دیگری نیز پیدا کردند. تمرین درر نقاط کم اکسیژن سلول­های قرمز خون را افزایش داده تا سبب بهبود انتقال اکسیژن شوند و عملکرد ورزشکاران را در نقاط هم سطح دریا بهبود می­دهد. تأثیر استفاده از این نوع ماسک­ها بر میزان هموگلوبین، هماتوکریت و انتقال اکسیژن در ورزشکاران قابل اندازه گیری نیست. با محدود کردن هوارسانی و تحریک پاسخ­های فیزیولوژیکی تطبیقی در بدن، مقاومت عضلات تنفسی بدون تغییر غلظت اکسیژن افزایش می­یابد.
  عضلات تنفسی از دیافراگم و اینترکوستال گرفته تا عضلات کمکی، باید همانند دیگر عضلات بدن برای افزایش مقاومت در برابر خستگی وو بهبود عملکرد تحت تمرین ورزشی قرار بگیرند. تمرین عضلات تنفسی با ماسک، تمرینی ویژه است که مختص عضلات تنفسی طراحی شده و به میزان قابل توجهی قدرت، سرعت، توان و استقامت ورزشکاران را بهبود می­دهد.

  این ماسک­ها به ورزشکاران اجازه می­دهد تا بدون استفاده از تجهیزات خاص یا مکان­های خاص، عضلات تنفسی خود را تمرین دهند. باا محدود کردن  تنفس  ورزشکار، آمادگی قلبی عروقی نیز بیشتر شده و عملکرد ورزشکار را بهبود می­یابد. این  تمرین  به ویژه برای ورزشکاران حرفه­ای بسیار مفید است زیرا توان کم سیستم ریوی، عاملی محدود کننده برایشان محسوب می­شود.

  مزایای استفاده از ماسک ورزشی

  مزایای استفاده از ماسک­های تمرینی بر ورزشکاران حرفه­ ای پوشیده نیست. طی برنامه­ی ورزشی فشرده ۶ هفته­ای، افرادی کهه تمرینات خود را با این ماسک­های ویژه انجام داده ­اند، استقامت و توان خروجی بسیار بیشتری داشتند. تحقیقات نشان داده­اند که بهبود عملکرد ورزشکاران، علاوه بر تقویت عضلات می­تواند به علت استفاده­ی چند باره از هوای  بازدم  باشد که به نوبه­ ی خود به دلیل افزایش تحمل در برابر گاز کربن دی اکسید، نتایج مثبتی ایجاد کرده است.
  بررسی جامع تحقیقات نشان می­دهد که استفاده از ماسک در تمرینات باعث بهبود عملکرد ورزشی خواهد شد اما اینکه دقیقا اثرگذاریی آن چگونه اتفاق میفتد نیازمند تحقیقات بیشتر است

   

  ماسک تمرینی چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟ - 5.0 از 5 ازتعداد 1 رای
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02634489824
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09303001185

   

  مجوزها