Loading...

سرطان را با سلول های بنیادی درمان کنید

  12 شهریور 1396 نویسنده 

  بر اساس آخرین یافته های محققان ایرانی و خارجی در مورد فواید درمانی سلول های بنیادی، به این موضوع پی برده اند که با استفاده از سلول های بنیادی می توان بیماری های عصبی، کبدی و سرطان را بهبود بخشید.

   

  دکتر کوروش شاه‌پسند دبیر علمی سیزدهمین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی امروز در نشستی خبری که در پژوهشگاه رویان برگزار شد، اظهار داشت: هجدهمین کنگره بین‌المللی پزشکی تولیدمثل از هشتم تا دهم شهریور ماه در سالن همایش‌های برج میلاد با حضور محققان فعال در حوزه سلول‌های بنیادی برگزار می‌شود.

  وی افزود: محورهای سیزدهمین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی شامل فناوری سلول‌های بنیادی، پزشکی بازساختی، فناوری‌های سلول‌های پرتوان انسانی، مهندسی بافت، مدل‌سازی بیماری، پزشکی مبتنی بر فرد، سلول‌های بنیادی سرطانی و فرآورده‌های درمانی پیشرفته می‌شود.

  دبیر علمی سیزدهمین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی تصریح کرد: تمرکز ما در این کنگره بیشتر کاربرد سلول‌های بنیادی با رویکرد درمانی است که بدین‌واسطه می‌توانیم محققان این حوزه را شناسایی کرده و یافته‌های آنان را مورد ارزیابی قرار دهیم.

  شاه‌پسند با بیان اینکه محققان حوزه‌ سلول‌های بنیادی در این کنگره مزایای درمانی سلول‌های بنیادی را ارائه خواهند کرد، اظهار داشت: کاربردهای سلول‌های بنیادی بیشتر در  بیماری‌های عصبی ، کبدی و  سرطان  مطرح می‌شود.

  وی ادامه داد: کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی با امتیاز بازآموزی ۱۴.۲۵ برای متخصصان جراحی مغز و اعصاب، ۱۰ امتیاز بازآموزی برای متخصصان بیماری‌های داخلی، ۷.۲۵ امتیاز بازآموزی برای متخصصان ارتوپدی و ۴.۵ امتیاز بازآموزی برای متخصصان جراحی عمومی برگزار می‌شود.

  عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان خاطرنشان کرد: درکل تعداد ۳۹۴ مقاله به هجدهمین کنگره بین‌المللی تحقیقاتی رویان ارسال شده که از این تعداد، ۱۱۹ مقاله به حوزه سلول‌های بنیادی ارتباط دارد؛ از این تعداد ۷۳ مقاله به صورت پوستر و ۹ مقاله در قالب سخنرانی ارائه خواهد شد.

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها