Loading...

در زمان بروز تب چه کار کنیم؟

  24 شهریور 1395 نویسنده  وبلاگ تسنیم
  وبلاگ تسنیم

  اگر خدای ناکرده بیمار شده‌اید و تب دارید، می توانید با استفاده از دستورالعمل‌های این مقاله، حال‌تان را بهتر کنید. اما حتما به دکتر نیز مراجعه کنید چرا ممکن است تب و دلیل آن بسیار جدی و خطرناک باشد و نباید از کنار آن سرسری گذشت.

    ۱- با استفاده از دماسنج، بررسی کنید که آیا تب شما بالاست یا نه.

  متوسط درجه حرارت بدن یک فرد در حالت طبیعی، حدود ۳۷ درجه ی سانتیگراد است. بنابراین زمانی می‌گوییم تب داریم که درجه ی حرارت بدن بالاتر از این دمای پایه باشد.

  ۲- تا زمانی که این مسأله خیلی جدی نشده، سعی کنید آرامش سایر اعضای خانواده را به هم نزنید.

  به عبارت بهتر، بگذارید آنها در صورت امکان به شما کمک کنند، اما برای جلوگیری از سرایت بیماری، سعی کنید بیش از اندازه به آنها نزدیک نشوید.

  ۳- در خانه بمانید.

  لازم نیست به مدرسه یا محل کار بروید، باید به کیفیت سلامتی خود توجه جدی داشته باشید، کار کردن با بدن تب دار، فقط استرس‌تان را بیشتر می کند!

  ۴- بخوابید.

  خوابیدن به شما و سیستم ایمنی بدن‌تان کمک می کند که سریعتر بهبود یابید، زیرا در این حالت نسبت به زمان بیداری انرژی کمتری صرف می شود و برای مبارزه با بیماری انرژی بیشتری خواهید داشت.

  ۵- دماسنجی را کنار خود بگذارید و درجه حرارت بدن‌تان را به طور منظم ،چک کنید.

  اگر تب ‌تان در حال بالا رفتن است، با دکتر و یا یکی از دوستان‌تان تماس بگیرید و آنها را در جریان هر گونه مشکل دیگری که ممکن است پیش آمده باشد، مانند سردرد، بدن درد و یا بی اشتهایی قرار دهید.

  ۶- خوردن بیسکویت نمک دار یا دیگر خوراکی‌ها.

  مصرف این مورد به عنوان میان وعده ممکن است تب‌ تان را مقداری پایین بیاورد.

  ۷- استفاده از یک پارچه ی مرطوب برای پایین آوردن تب.

  یک دستمال را با آب سرد خیس کنید و روی پیشانی بگذارید و زمانی که شروع به خشک شدن کرد، آن را بردارید. استفاده از این روش، غالبا تب را کاهش می دهد. این کار با کاهش جریان خون (از طریق انقباض عروق خونی)، هرگونه گرما و حرارت آزار دهنده‌ای را در بدن کم می کند و به همین دلیل در نگهداری درجه‌ی حرارت بدن، مؤثر و کمک کننده است.

  ۸- استفاده از قرص.

  ممکن است در بدن یا سرتان درد ناگهانی رخ دهد، می توانید برای کمک به تسکین اینگونه دردها، از برخی داروها استفاده کنید، برای مثال مصرف استامینوفن در کاهش درد موثر است. (بازهم بهتر است با دکتر مشورت کنید!)

  ۹- سایر علائم.

  اگر همراه تب علایم دیگری نیز دارید با دکتر خود صحبت کنید و او را از تمام جزئیات مطلع سازید. تهوع، سردرد، سرگیجه، استفراغ، رعشه‌ی بدن یا دست، لکنت زبان، تاری دید، بر هم خوردن تعادل هنگام راه رفتن  و یا خواب‌آلودگی ناگهانی. اگر با این علایم مواجه شدید، حتما با دکتر خود صحبت کنید.

  منبع: وبلاگ بامیلو

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها