Loading...

آیا ورود موزهای آلوده به کشور حقیقت دارد؟

  31 شهریور 1396 نویسنده 

  برخی در شبکه های اجتماعی از آلوده شدن موزهای وارداتی به ویروس ایدز خبر و هشدار داده بودند که مردم از خوردن این موزهای آلوده خوداری کنند.

  خبر واردات موزهای آلوده به ایدز حقیقت دارد؟

  پیش از این برخی در شبکه های اجتماعی از آلوده شدن موزهای وارداتی به ویروس ایدز در بخش های خاصی از آمریکای جنوبی از جمله گواتمالا خبر و هشدار داده بودند که مردم از خوردن این موزهای آلوده خوداری کنند.

  دکتر بهروز جنت مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو،   شایعه ورود موزهای آلوده از جمله ویروس ایدز در کشور را تکذیب کرد  و گفت: تمام این مطالب گفته شده شایعه است و حتی طرح آن از لحاظ علمی غلط است. دکتر بهروز جنت با اشاره به اینکه  از لحاظ علمی ویروس ایدز نمی تواند به شکل خوراکی و در میوه به افراد منتقل شود ، افزود: به لحاظ علمی این موضوع قابل استناد نیست و روش انتقال این بیماری این گونه نیست.

  ممکن است عامل بیماری زایی در محصولی وجود داشته باشد، ولی بیماری ایدز نیست و  موادی که وارد کشور می شود از طریق سازمان حفظ نباتات مورد قرنطینه نباتی قرار گرفته و سلامت آن کنترل می شود . همچنین  سایر سازمان ها مثل وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نیز برای مصارف انسانی آن را بشدت مورد کنترل قرار می دهند .

  آیا ورود موزهای آلوده به کشور حقیقت دارد؟ - 5.0 از 5 ازتعداد 1 رای
  1085 مرتبه مشاهده شده
  K2_TAGGED
  مدیر سایت
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها