Loading...

آیا بیهوشی برای جراحی خطرناک است؟

  18 شهریور 1396 نویسنده  وبلاگ تسنیم

  دکتر منصور چوبساز با بیان اینکه احتمال مرگ بر اثر بیهوشی یک در 200 هزار نفر است، گفت: این در حالیست که احتمال مرگ برای افرادی که سوار هواپیما می‌شوند یک در 100 هزار نفر است.

  وی با بیان اینکه هر یک از انواع بی حسی‌های موضعی و همچنین بیهوشی عوارض خاص خود را دارد، افزود: چنانچه همه عوامل بیهوشی و بی حسی در حد استاندارد باشد، عارضه مهمی برای فرد پیش نخواهد آمد.

  این متخصص بیهوشی گفت: البته احتمال وجود خطا و اشکال در همه جا وجود دارد و اگر داروی بیهوشی و بی‌حسی نادرست استفاده شود و یا دارو غیراستاندارد باشد، ممکن است عوارضی از جمله تشنج، کاهش هوشیاری و حتی مرگ را نیز در پی داشته باشد.

   

  چوبساز تهوع و استفراغ و درد بعد از عمل را از جمله عوارض بیهوشی عمومی دانست و افزود: سردرد و کمر درد نیز از جمله عوارض ناشی از بی حسی نخاعی است، اما هیچ کدام از این عوارض خطر جدی را برای فرد در پی نخواهد داشت.

  وی با اشاره به اینکه نمی توان گفت بی حسی نخاعی بر بیهوشی ارجحیت دارد، یادآوری کرد: برای فردی که در سن جوانی قرار دارد و مشکل قلبی، ریوی و... ندارد تا بیهوشی عوارض آن را تشدید کند بیهوشی عمومی بهتر است، اما برای مثال در زنان باردار استفاده از بی حسی نخاعی باعث می شود بتوانند لحظه تولد نوزاد خود را ببینند که این بسیار ارزشمند است.

   

  این متخصص بیهوشی خاطرنشان کرد: هر یک از انواع بی حسی و همچنین بیهوشی در جایگاه خود کاربردی دارد و مفید است. بهتر است انتخاب آن به متخصص بیهوشی واگذار شود. چوبساز معتقد است: نباید در خصوص بیهوشی و بی حسی ذهنیت منفی به مردم داد. 

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید

  شرکت تسنیم رایانه شرق از سال 1383 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بوده و به ارائه محصولات و خدمات می پردازد .

  ☎️ تلفن دفتر تهران : 02147620313
  ☎️تلفن دفتر کـــرج : 02632704693
  ☎️تلفن هـمـــــــراه : 09123231091

   

  مجوزها